Skocz do zawartości

animus

Uczestnik
  • Posty

    11 658
  • Dołączył

  • Dni najlepszy

    315

Wszystko napisane przez animus

  1. A co masz w projekcie, pokaż zdjęcie.
  2. Niestety trzeba zacząć od własnej edukacji, czyli przy zakupie czegokolwiek najpierw powinniśmy zastanowić się, co z tym zrobimy potem, jak się zużyje, znudzi itd. Na przykładzie papy, ja bym jej nie kupił, nawet za 1 zł całej rolki, bo potem jest problem, trzeba sporo zapłacić, żeby się tego po latach pozbyć, jest alternatywa np. blacha trapezowa, którą oddajemy na złom i jeszcze mamy zwrot na paliwo za transport.
  3. 1. Jeżeli jest taka możliwość to tak, najprostsza metoda wibrowania to opukiwanie szalunków młotkiem, użycie wibratora powierzchniowego, najlepiej wibratora pogrążanego. 2. Jest w małym stopniu, bardziej zagęszczenia prętów w szalunku, konsystencja wlewnego betonu (plastyczna, półpłynna), temperatury otoczenia (upał, szybsze wiązanie mieszanki). Dostatecznego zroszenia deskowania przed wylaniem.
  4. Może postawią im jakieś pojemniki. To dobre pytanie, potrzeba czasu. Sejm uchwalił nowelizację "ustawy śmieciowej", ale to proteza dla UE czas, żeby zająć się tym na poważnie.
  5. To podróbka. Makita jest bardzo dobrze podrabiana już od 10 lat, trudno jest laikowi rozróżnić, z czym ma do czynienia. Można zważyć np.akumulatory dołączone w zestawie. https://www.makita.pl/product/dhr171.html#tab_content_10 Na stronie producenta są 2 wersje. DHR171RTJ Akumulatorowa młotowiertarka LXT® 18V EAN: 0088381848589 DHR171Z Akumulatorowa młotowiertarka LXT® 18V EAN: 0088381848503
  6. Zgodnie z normą, odchylenie poziomu ławy fundamentowej powinno mieścić się przedziale ±10 mm do tzw. rzędnej. W przypadku bardziej precyzyjnych konstrukcji tolerancja może wynosić, np. ±5 mm, wtedy powinno to być określone w projekcie. Wchodziłem czasami na roboty po kimś (inwestor w porę się zreflektował), i były różnice nawet do 30 cm przy większych bryłach, zdarzały się ławy wylane nie w tym miejscu, albo brakowało ław na słupy, schody, itd. a inwestor zapłacił już komuś za wylanie ław. Czasami zgodziłem się na robotę, a budynek nie mieścił się na istniejących ławach. Rozbierałem nawet ściany fundamentowe wymurowane z pustaków Alfa, które stały i przez 20 lat rozwalił je mróz. Po inwentaryzacji z geodetą wylewałem, dolewałem, nadlewałem częściowo nowe fundamenty. Jeżeli to wszystko będzie w ziemi, to ja nie widzę problemu, stan zerowy budynku ma znaczenie. Można podszalować i nadlać betonu B20. Można wymurować częściowo dodatkowe warstwy. Murować na grubszej spoinie kilka warstw bloczka w miejscach zaniżonych, przy "wyciąganiu narożników", a w miejscach wyniesionych stosować cieńszą fugę, itd.
  7. Czemu, przecież nikt Cię nie zmusza, żeby bujać się do PSZOK z jedna para rękawic po malowaniu. Wrzucasz do reklamówki i leży w garażu, aż się uzbiera odpowiednia porcja odpadów do samodzielnego wywozu. Wywieziesz razem z tekstyliami, ale w osobnym worku, albo z meblami, elektroodpadami, oponami lub innymi odpadami, których nie odbierają na miejscu. Trzeba tylko w głowie sobie to zakodować.
  8. To zadaj mu pytanie: - czy wyroby gumowane to do pojemnika na tekstylia wyrzucać? Ja tak to rozumiem. Do spalarni trafiają odpady, których nie można poddać recyklingowi, w tym zmieszane odpady komunalne oraz odpady z procesu sortowania, które nie nadają się do dalszego przetwarzania. Odpady komunalne zmieszane: To odpady, które trafiają do "czarnego pojemnika".
  9. Tak, jest konieczna. Przy okazji można zaizolować cieplnie od fundamentu.
  10. Jak popukasz i jest głuchy odgłos, to tynk odpada od ścian. Reszta jak wyżej.
  11. Do pojemnika na odpady zmieszane, ale nie zawsze. Jak są zaolejone, (grzebałeś przy silniku), lub zanieczyszczone substancjami z oprysków roślin, muszą być traktowane jako odpady niebezpieczne i oddane do utylizacji w (PSZOK). Od 1 stycznia 2025 roku obowiązują nowe przepisy dotyczące segregacji tekstyliów, ale rękawice robocze podgumowane nie są traktowane jako tekstylia.
  12. Nałożyć listwy.
  13. https://wolebio.pl/pellet-drzewny-cena-atrakcyjna-ale-czy-strona-jest-prawdziwa/
  14. Muszę zrobić skrzynkę, mam trochę palet.
  15. Ogrodzenie "na miedzy"? Zgodnie z art. 154 § 2 KC, mury, płoty, ogrodzenia lub inne urządzenia znajdujące się na granicy sąsiadujących gruntów są współwłasnością właścicieli tych gruntów, chyba że co innego wynika z umowy, dokumentów lub okoliczności (np. jeden właściciel wybudował ogrodzenie samodzielnie i nie było zgody na współfinansowanie).
  16. Najlepiej byłoby skonsultować to z sąsiadem zasugerować mu, że musi sam wybrać, ma dwie opcje. 1. Postawić ten płot po granicy do jego budynku, dalej przerwać ogrodzenie zagrodzić do pierwszego narożnika i od następnego narożnika dalej grodzić po granicy. 2. Grodzić po granicy w całości, a przy elewacji budynku i oknach zastosować lekkie ogrodzenie panelowe.
  17. Przeschły. Trzeba przełożyć deseczki.
  18. To masz problem z głowy, odkręcasz baterię od wanny, a te nyple nawannowe zostają i na nie nową baterię montujesz, wszystko z góry robisz, tam na dół nawet nie zaglądaj.
  19. Ktoś dał doopy, jakieś zdjęcie?.
  20. Tak pracuje. taki rębak, słuchać posuw.
×
×
  • Utwórz nowe...
OSZAR »